niedziela, 15 czerwca 2014

Dziewiąte Święto Przyjaciół księdza Jana Twardowskiego w Aninie

10 czerwca przy pięknej pogodzie odbyło się IX Anińskie Święto Przyjaciół ks. Jana Twardowskiego. Główną organizatorką była jak zwykle Aldona Kraus, pomysłodawczyni i spirytus movens święta. Wśród organizatorów był Urząd Dzielnicy Wawer oraz Oddział Anin TPW.  


Poczet sztandarowy ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Gzowie

Program obejmował: 
  • powitanie gości przez Gospodynię, 
  • złożenie kwiatów przy kamieniu ks. Jana, 
  • przedstawienie laureatów i recytacja zwycięzców VI Konkursu Recytatorskiego Wierszy ks. Jana Twardowskiego;
  • występ zespołu Pauza 1,2,3;
  • występ dzieci ze Szkoły Specjalnej przy ul. Karolkowej w Warszawie;  
  • występ grupy teatralnej Maleństwa z Legionowa w spektaklu "O zegarmistrzu starym" w reżyserii Magdaleny Zalewskiej;
  • program artystyczny "Ogród Silentium i Ziarnko Goryczy" - Agata Bernardt - śpiew oraz Andrzej Róg - recytacja, z towarzyszeniem muzyków formacji Krakowskie Przedmieście.

Agata Bernadt


Andrzej Róg


Adam Niedzieli i Jacek KrólikWystęp grupy teatralnej Maleństwa z Legionowa


Pani Grażyna Paprotna z dziewczynkami ze Szkoły Podstawowej Nr 218 

Oto, co sama organizatorka mówi o tegorocznym święcie:

Dziewiąte Anińskie Święto Księdza Jana - Ogród Silentium i Ziarnko goryczy - za nami! Było radośnie, bo było to spotkanie z Wami, takie najbliższe, twarzą w twarz - przyjaciółmi Księdza.


Janowa rodzina stale się powiększa. Było słonecznie i z komarami, ale w Aninie nawet z nimi jest pięknie. Wszyscy kochamy to, co nam zostawił Ksiądz Jan. Słowa pociechy, zgody, wiary, nadziei i miłości.

Dzieci i młodzież pokazały nam ogromne zrozumienie dla Janowych słów. Cieszyło nas to wszystko. Dla aninian ważne było wystąpienie małych, bo z czwartej klasy, aktorek z naszej szkoły podstawowej. Anioły i diabły według Księdza Jana - w dwóch obrazach. Przygotowały je siostra Paulina i pani Grażyna Paprotna - dziękujemy!

Koncert z wierszy - Agata Bernadt - śpiew i Andrzej Róg - recytacja, Adam Niedzielin - klawisze, Jacek Królik - gitara - to był koncert, który zapamiętamy na zawsze. 

Zosia Wojciechowska, jak co roku, stroiła nas w bukieciki Janowe. Pomagały jej asystentki z Berlina. Wszystkich zawsze cieszy ta pachnąca, kolorowa radość - dziękujemy!

Prezent od Fundacji AVE - trzysta tomików z wierszami dzieci i młodzieży z ubiegłorocznego konkursu literackiego na wiersze inspirowane tym, co napisał Ksiądz Jan - usłyszałam wiele podziekowań od obdarowanych, ze tylko cieszyć się i dziękować!

Pani Burmistrz Jolanta Koczorowska i jej Pracownicy, Anińska Biblioteka, jej Dyrektor Basia Karniewska i wszyscy tam pracujący, anińscy Kamieniarze - dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by Dziewiąte Święto było spotkaniem rodziny. Dobrze jest być w takiej rodzinie!

Jak to dobrze, że mogę na tym blogu podziękować wszystkim całym wdzięcznym sercem za tak dobry dzień!

Aldona Kraus w imieniu organizatorów.

mga 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz