sobota, 12 lipca 2014

Wyniki głosowania na projekty do Budżetu Partycypacyjnego 2015.

11 lipca ogłoszono wyniki głosowania poszczególnych warszawskich osiedli na projekty zgłoszone przez mieszkańców do Budżetu Patrycypacyjnego 2015.

Obszerną informację znajdziecie tutaj:

W Aninie było do rozdysponowania 64 769 PLN, wygrały następujące projekty:


Z liczbą głosów 268 pierwsze miejsce zajął projekt Nr 14 -
Mobilne studio radiowo-telewizyjne dla Szkoły 
Podstawowej Nr 218, na kwotę 20 200 zł.

Z liczbą głosów 264, drugie miejsce zajął projekt Nr 15 - Pianino cyfrowe dla Szkoły Podstawowej Nr 218, na kwotę 8 500 zł. 

Z liczbą głosów 231, trzecie miejsce przypadło projektowi Nr 6 - Stworzenie multimedialnej pracowni języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 218, na kwotę 15 000 zł. 

Z liczbą głosów 223, projekt Nr 20 - Doposażenie biblioteki w Szkole Podstawowej Nr 218, na kwotę 5 000 zł 222

Z liczbą głosów 186, projekt Nr 1 - Stop śmietnikowej pustyni - zakup i ustawienie betonowych koszy na śmieci, na kwotę 8 437,80 zł.

Z liczbą głosów 95, projekt Nr 13 - Montaż ławeczki, na kwotę 
1 000 zł.

Tu znajdziecie wszystkie wyniki Wawra oraz Anina:


Gratulujemy projektodawcom zwycięskich projektów!


W Aninie oddano 3200 ważnych głosów (każdy mógł głosować na pięć projektów!). W całym siedemdziesięciotysięcznym Wawrze głosowało zaledwie 8681 osób!  
  
Przy okazji nie sposób nie zauważyć, że kolejne Budżety Partycypacyjne mogą stać się budżetami do łatania braków finansowych w oświacie.  Szkoły bowiem mają znacznie łatwiejszy dostęp do wielu głosujących (dzieci oraz rodziców) niż przeciętny obywatel zgłaszający projekt. 

To głosowanie pokazuje też, że społeczność Anina powinna pomyśleć o jakiejś formie zjednoczenia, która w przypadkach kolejnych budżetów lub innych sytuacji wymagających wyrażenia woli zbiorowej, pozwalałaby tę wolę skutecznie przeprowadzić. Znów byliśmy o krok od siłowni plenerowej i znów nam się nie udało! Jako społeczność wykazaliśmy się zbyt małą aktywnością! 

Głosowało zaledwie około trzystu osób (3200:5= 340), a w Aninie mieszka prawie sześć tysięcy! Taka była skala zainteresowania głosowaniem na projekty, czyli zaledwie co osiemnasty mieszkaniec głosował (ok. 5,6%)!

Nie wystarczy mieszkać w Aninie, aby być aninianinem. Pomyślcie, co moglibyście dać od siebie osiedlu, aby i Wam żyło się tu lepiej! Może warto by zacząć od takich właśnie nie wymagających wysiłku głosowań?! Przypominam, że można było głosować przez internet!

Już wkrótce wybory samorządowe, czy znów Anin nie będzie miał w Radzie Dzielnicy swojego radnego?

mga

5 komentarzy:

 1. Szkoda, wiem, że szkoła potrzebuje dofinansowania, ale też wiem, że wiele dzieci chodzących do niej jest spoza Anina, czy zatem nam wszystkim obojętne jest miejsce w którym mieszkamy, czy nic nie chcemy oprócz ogrodzonego płotem terenu na mojej posesji, czy nie zależy nam na żadnym podwyższeniu standardu tego osiedla dla nas samych, aby nasze dzieciaki te większe na przykład ćwiczyły na powietrzu na siłowni, która miała być na terenie parku obok basenu? wielka szkoda, faktem jest ze kwota 67 400 nie powala na kolana, ale od czegoś zawsze się zaczyna, a u nas zaangażowania obywatelskiego nie widać....

  OdpowiedzUsuń
 2. wklejam link do wyników głosowania na budżety partycypacyjne w poszczególnych dzielnicach
  http://www.twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/wyniki-g-osowania-w-pierwszym-warszawskim-bud-ecie-partycypacyjnym-1
  nasz wynik jest porównywalny z wynikiem Śródmieścia, Targówka , no proszę a wygrał Ursynów, najwięcej ludzi zagłosowało, jestem optymistką może w roku 2015 będzie więcej osób brało udział w głosowaniu, pozdrawiam
  j

  OdpowiedzUsuń
 3. Wymiana okien w KK Anin nie przeszła... Wielka szkoda... Małgorzata K-N

  OdpowiedzUsuń
 4. My starzy już raczej za chlebem z kraju nie wyjedziemy, ale dzieciom zróbmy warunki do rozwoju, może ich zatrzymamy... To, że akurat tyle szkół w W-wie wygrało projekty partycypacyjne uważam za słuszne, ale w przyszłości może warto też pomyśleć o dużym projekcie dla Anina (i okolic), dla dzieci, młodzieży i seniorów... Mam tu na myśli budynek dawnego kina przy parafii. Pogadać z ks. Proboszczem i spróbować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomysł słuszny i ciekawy, poprosimy o jakieś konkrety.

   Usuń