środa, 5 lutego 2014

Pół roku z Wami

Mija pół roku, od kiedy prowadzę ten blog. Jednocześnie licznik wskazuje, że mamy tu już ponad sto notek (ta jest sto druga!) Chciałabym powiedzieć, że to pół roku spędzone z Wami, moimi sąsiadami z Anina i mam nadzieję, że tak jest, choć interakcja między nami wydaje się więcej niż skąpa. Liczę na to, że kiedyś ten blog stanie się platformą wymiany sąsiedzkiej, przyczynkiem do różnych działań społecznych, rozsadnikiem wzajemnej sympatii.

Choć Anin jest mały, niełatwo do Was trafić. Wielu z Was nie ma komputerów, na których mogłoby to czytać - przypominam, że Biblioteka Wawerska przy Trawiastej 10 organizuje darmowe kursy obsługi komputerów! Wielu też po prostu nie interesuje się tym, co dzieje się za płotem. Uważam to za błąd, ponieważ tylko wspólne działania są w stanie wyeliminować nasze osiedlowe bolączki, tylko wspólnym działaniem możemy doprowadzić do wybrania radnego, który będzie pilnował naszych spraw w Urzędzie Dzielnicy. A sprawnie zarządzane, dobrze urządzone osiedle, to większy komfort życia i wyższe ceny na nasze nieruchomości!

Nasz Oddział ma się czym pochwalić i chcielibyśmy widzieć coraz więcej anińskich twarzy na naszych spotkaniach, abyście mogli to docenić.    

Już wkrótce zaprosimy Was na zebranie otwarte, być może są wśród Was ludzie, którzy chcieliby zrobić coś dla wspólnego dobra, poznać sąsiadów, spędzić wspólnie czas? 

Przygotowujemy w tej chwili kilka ciekawych projektów kulturalnych - mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie wśród nich coś interesującego dla siebie. 

Na koniec prośba - ponieważ nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich - powiedzcie o nas swoim sąsiadom! 

Dziękujemy i nieodmiennie zapraszamy do lektury!

mga

2 komentarze:

  1. Gratuluję tego półrocza i cieszę się bardzo, że podjęła się Pani tego zadania. Trzymam kciuki i liczę, że ta inicjatywa się rozkręci! Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję bardzo i liczę na owocną współpracę!

      Usuń