sobota, 3 maja 2014

31 maja - Dzień Sąsiada!

31 maja przypada Dzień Sąsiada. To dobra okazja, aby się niezobowiązująco spotkać i porozmawiać, zacieśniając sąsiedzkie więzi.  
Mieliśmy kilka lat temu świetną inicjatywę Anińskich Otwartych Ogrodów. Nawiązując do niej proponujemy, aby wszyscy, którzy chcą i mogą, wyhodowali jakieś sadzonki i przynieśli je w sobotę, 31 maja w określone miejsce, aby bezpłatnie udostępnić je innym.

Jeśli zainteresowanie będzie duże, spotkamy się w miejscu publicznym, jeśli małe, w którymś z prywatnych ogrodów.  Bardzo proszę o pozostawienie w komentarzach informacji, czy zamierzacie wziąć udział, czy wyhodujecie jakieś sadzonki (i jakie) oraz co ewentualnie chcielibyście dostać w zamian. Przecież nie wszystko musimy kupować!

Zapraszamy też mieszkańców innych osiedli: Marysina, Wawra, Sadula, Międzylesia, Radości, wszystkich, do których dotrze ta informacja i którzy chcieliby się podzielić swoimi sadzonkami, wymienić doświadczeniami i skorzystać z rad bardziej doświadczonych ogrodników! 

mga

3 komentarze:

  1. ja przygotuję sadzonki, czego? a to niespodzianka. Otwarte ogrody w Aninie były niezwykle sympatyczną imprezą, szkoda że zryw wystarczył tylko na jeden raz, pozdrawiam a w dniu sąsiada wezmę udział tak czy siak, herbata i kawa na tarasie do wypicia!!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajny pomysł. Jeśli idzie o sadzonki, to tak jak Jadwiga, chyba to będzie niespodzianka. Na dziś mogę zadeklarować kłącza paproci i marzankę. Te rośliny lubią u nas rosnąć i plenią się jak dzikie. i upiekę ciasto. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Przygotowałam: miodunkę, miskant chiński (trawa tygrysia), pnące truskawki, białą aksamitkę, rojniki, floksy skrzydlaste, ułudkę wiosenną białą i niebieską. Jeśli ktoś ma, chętnie przyjmę konwalie i białe fiołki. Z ogrodniczym pozdrowieniem!

    OdpowiedzUsuń