poniedziałek, 19 maja 2014

Artystyczna sobota

17 maja 2014 miały miejsce dwa anińskie wydarzenia kulturalne. O godzinie 17:00 w Bibliotece przy Trawiastej gościli Anna Trojanowska oraz Iwona i Piotr Chodorkowie, autorzy dwóch powieści "Nieczynne do odwołania" oraz "Hiszpański kot". 
 Spotkanie zgromadziło liczną publiczność, która z zainteresowaniem wysłuchała, co skłoniło naszych sympatycznych anińskich weterynarzy do napisania powieści, jak sobie radzili z pracą, jakie trudności napotkali oraz ile zarobili na swej twórczości i na co wydali tantiemy. Bohaterowie spotkania Piotr Chodorek, Anna Trojanowska i Iwona Chodorek (siedzą), gości witają Teresa Wierzbicka (stoi z lewej) oraz Małgorzata Gutowska-Adamczyk (stoi z prawej) 


Nie obeszło się też bez ciekawostek, jak choćby ta, dlaczego rodzice Wojtka i Mikiego giną na początku książki, pozostawiając chłopców na pastwę dorosłości. Nie dowiedzieliśmy się na razie niczego o planowanym trzecim tomie, poza tym, że jest aktualnie pisany. Autorzy nie zdradzili tytułu, ani zwierzęcia, jakie będzie się znajdowało na okładce ksiązki. Dowiedzieliśmy się natomiast, że zamierzają kontynuować swą przygodę z pisaniem po zamknięciu trzytomowego cyklu o Wojtku i Michale, braciach z Pogodnej, w której czytelnicy domyślili się Anina.  
Po spotkaniu można było kupić książki, otrzymać autograf oraz porozmawiać z Autorami a także wypić kawę czy herbatę i zjeść ciasteczko. Bardzo dziękujemy Bibliotece przy Trawiastej za umożliwienie tego spotkania oraz słodki poczęstunek!


Do Autorów ustawiła się długa kolejka po autografy.


* * *

Tej samej soboty, w Bocheńska Gallery, odbył się wernisaż wystawy doktorskiej jednego z naszych sąsiadów, Tomasza Knorowskiego. 

Tu link do dokumentacji wystawy:
http://www.pinterest.com/TomekKnorowski/my-exhibition-in-bochenska-gallery/

Nawet jeśli nie do końca rozumiemy współczesne malarstwo, zrobiły na nas wrażenie duże płótna, przedstawiające przyrodę, a zwłaszcza las. Te niezwykłe dzieła, utrzymane przede wszystkim w różnych tonacjach zieleni, ukazujące grę światła i plątaninę roślinności, aż zapraszały, by się w nich zanurzyć!   
Goście wernisażu.

Wernisaż, który odbył się w słynącej z wielu ciekawych  projektów artystycznych dawnej Fabryce Wódek Koneser na Pradze  Północ obejrzało wielu warszawiaków. Dziękujemy za zaproszenie!

mga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz