sobota, 31 maja 2014

Dzień Sąsiada 2014

To było prawdziwe święto sąsiedztwa! Na Dzień Sąsiada 2014 zorganizowany na terenie biblioteki przy Trawiastej przybyli mieszkańcy Anina, Sadula, Wawra, Radości, Marysina, Gocławia i podwarszawskiego Łosia. Goście przynosili ze sobą książki i ciasta, niektórzy również sadzonki. Pogoda dopisała, mogliśmy usiąść przy stolikach na wolnym powietrzu i zjeść pyszny deser, na który składały się truskawki oraz różne ciasta: drożdżowe, muffiny, wafle, francuskie poduszeczki, wypić kawę oraz herbatę, porozmawiać oraz bliżej się poznać. Panowała luźna, przyjacielska atmosfera, która udzieliła się wszystkim obecnym.  Tak się zaczynało, trzeba było dostawić jeszcze kilka krzeseł.

Przyniesione na wymianę książki rozeszły się w mgnieniu oka, goście obiecali również, że dostarczą do biblioteki inne niepotrzebne w domu egzemplarze.


Oferta ogrodnicza na wymianę

Również sadzonki szybko znalazły amatorów. Wymienialiśmy się ziołami, roślinami na skalniak, okrywowymi, a także domowymi. Dwie godziny spotkania minęły bardzo szybko na ciekawych rozmowach o Aninie, sąsiedztwie, hipoterapii, tworzeniu sztucznej biżuterii, książkach, podróżach, ogrodach i działalności społecznej.

Mamy nadzieję, że to pierwsze z wielu spotkań sąsiedzkich, które są jeszcze przed nami!

mga

1 komentarz:

  1. Super : ) Ale mnie nic o święcie nie było wiadome. Niewiele jednak ta wiedza by coś zmieniła, bo miałam ważnych gości. Najważniejsze, że impreza się udała. Może za rok :) Małgorzata K-N

    OdpowiedzUsuń