niedziela, 22 marca 2015

Krajobraz z koszami

Niektórzy z Was, zwłaszcza spacerowicze, już zapewne zauważyli, że w Aninie pojawiły się nowe kosze na śmieci. Mała rzecz, a cieszy, choć właściwie można powiedzieć, że całkiem duża, skoro od lat nie mogliśmy się ich doprosić. 


Kosz na rogu Trawiastej i III Poprzecznej


Sprawę wreszcie wzięła w swoje ręce pani Maria Szumowska, emerytowana nauczycielka fizyki i mieszkanka Anina. Stworzyła ona projekt "Stop śmietnikowej pustyni" o wartości 8437,8 złotych. W oparciu o mapkę z naniesionymi dotychczasowymi lokaliacjami koszy, wnioskowała ustawienie dodatkowych kilkunastu tak, aby nie było problemu z wyrzuceniem ogryzka, puszki, opakowania po batonie czy psiej kupy. Autorka projektu wystąpiła o jego realizację ramach Budżetu Partycypacyjnego 2015.Kosz przy Marysińskiej, róg II Poprzecznej

Podczas glosowania projekt zdobył 186 głosów i zakwalifikował się do wykonania, co już się stało. Trzynaście nowych koszy pojawiło się na Starym i Nowym Aninie. A przykładowe lokalizacje to: Bosmańska róg Stradomskiej, Stradomska róg VII Poprzecznej, Trawiasta róg I Poprzecznej i III Poprzecznej, Rzeźbiarska róg Wygodnej czy Rzeźbiarska róg VI Poprzecznej. Sukces tego projektu daje nadzieję na poprawę infrastruktury naszego osiedla dzięki inicjatywom podejmowanym przez mieszkańców. Wystarczy odrobina chęci i trochę determinacji. 


Ukośna róg Stradomskiej
  
Termin składania projektów na przyszły rok co prawda już minął, jednak warto zapoznać się z zasadami działania Budżetu Partycypacyjnego, aby złożyć własny projekt i mieć satysfakcję z dokonanej zmiany. Informacje znajdziecie tu:


mga


1 komentarz: