wtorek, 10 marca 2015

Mirosław Perzyński - Siostra Antonietta Frącek w Aninie


Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Anin wspólnie z WCK filia Anin zorganizowało kolejne spotkanie w ostatni piątek miesiąca. Formuła tych spotkań pozostaje ta sama bez względu na to, z jakiego środowiska i jakiej profesji są zaproszeni goście. Jedna cecha jest wspólna. Są to ludzie niepospolici zarówno względem osobowości, życiowych dokonań i szacunku, jaki wzbudzają.

Taką osobą bez wątpienia jest siostra Antonietta Frącek ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi.


Siostra Antonietta

Jest ona autorką licznych książek, z których jedną  - "Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi z pomocą dzieciom polskim i żydowskim"  wydała w Bibliotece Wawerskiej. Jej ostatnia praca to "Zesłaniec nad brzegami Wołgi. Miniatury z życia arc. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego 1822-1895".Siostra była postulatorką procesu kanonizacyjnego arc. Biskupa  Z. Szczęsnego Felińskiego. Właśnie życie tego świętego, w kontekście epoki było głównym tematem spotkania.Arcybiskup jest założycielem Zgromadzenia w 1857 r. w Petersburgu (Zgromadzenie wypełnia charyzmat według życia Świętej Rodziny z Nazaretu, kierując się nauką Św. Franciszka z Asyżu). Został beatyfikowany przez papieża Jana Pawła II w 2002 r, a przez papieża Benedykta XVI kanonizowany w 2009 r. Zgromadzeni goście z niezwykłą uwagą wsłuchali się w historię tego świętego, działającego w trudnych czasach dla naszego narodu.

Siostra Antonietta Frącek (w środku), druga z prawej Teresa Szymczak 

Towarzysząca siostrze Antonietcie siostra Daniela, obdarzona pięknym głosem, wykonała a capella pieśń religijną, śpiewaną w Zgromadzeniu. Towarzyszyły jej siostry postulantki, za co wszystkie otrzymały rzęsiste brawa. Całe spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze. Trwało ono jeszcze dłużej w formie przyjaznej i pełnej obopólnego zainteresowania rozmowie w grupie przyjaciół i sympatyków siostry Antonietty. Podczas spotkania złożono siostrze wiele życzeń, gratulacji  ze strony nas, świeckich, i osób konsekrowanych.


Goście spotkania

Wieczór ten z pewnością pozostanie w pamięci osób, które przybyły na ul. V Poprzeczną 13.

Zapraszamy na następne spotkanie w dniu 20 marca b.r. Gościem będzie olimpijczyk wielokrotny mistrz polski, Europy i Świata w kajakarstwie, Władysław Zieliński
Mirosław Perzyński

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz