piątek, 11 kwietnia 2014

Oddział Anin gościł władze TPW

11 kwietnia Oddział Anin TPW miał zaszczyt gościć na zebraniu roboczym prezesów i członków zarządów poszczególnych oddziałów Towarzystwa Przyjaciół Warszawy. 


Trwa zebranie, z lewej Mirosław Perzyński, tyłem Burmistrz Wawra, Jolanta Koczorowska, z prawej Teresa Szymczak, wiceprezes Oddziału Anin.


Spotkanie odbyło się w odświętnie udekorowanym Klubie Kultury Anin, gdzie trwa wystawa prac Grażyny Mordzon inspirowanych sztuką chińską i gdzie również  możecie obejrzeć wystawę obrazującą dokonania dziesięciolecia oddziału. prace Grażyny Mordzon


Motyw kwitnącej wiśni, użyty w poprzednim konkursie Warszawa w kwitach i zieleni, autorstwa Grażyny Mordzon


Prace Grażyny Mordzon


Zebranie zaszczyciła burmistrz Wawra Jolanta Koczorowska, która z okazji niedawnych urodzin otrzymała od Oddziału Anin kwiaty wraz z najlepszymi życzeniami. Obecny był także zastępca burmistrza Wawra, Łukasz Jeziorski. 
Po krótkich rozmowach kuluarowych wierszem anińskiej poetki, Alicji Francman  powitała gości Marta Wołodko, była współpracowniczka anińskiego pisma Między nami aninianinami.


Marta Wołodko

Na spotkanie przybyli także Małgorzata Naimska, zastępca Dyrektora Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy oraz Naczelnik Wydziału Współpracy Zagranicznej tego biura, Leszek Napiontek. 


Zastępca Dyrektora Biura Kultury Małgorzata Naimska (stoi), z prawej zastępca Burmistrza Wawra Łukasz Jeziorski.


Naczelnik Wydziału Współpracy Zagranicznej Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy Leszek Napiontek  (z mikrofonem) przedstawia nowy projekt konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni. 

Ich obecność związana była z planowaną współpracą TPW z Biurem Kultury w zakresie wspólnej organizacji konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni. Obie strony uznały ten pomysł za dobry dla Warszawy i jej mieszkańców, co znalazło potwierdzenie podczas dyskusji.   


Prezes Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Beata Michalec (z mikrofonem), po lewej prezes Oddziału Anin Stanisława Cyngot, z prawej Sekretarz TPW, Grażyna Dworakowska. 

Oprócz zmian w konkursie Warszawa w kwiatach i zieleni zebranie poświęcone było sprawozdaniom za rok 2013 i sprawom różnym. 

Poza prezesem TPW Beatą Michalec i sekretarzem TPW Grażyną Dworakowską obecni byli: skarbnik zarządu Paweł Kruk oraz członkowie zarządu: Małorzata Wojtatowicz i Rafał Krupa.

Anin swoją obecnością zaszczycili również prezesi następujących oddziałów: 

Białołęka: Mariola Rabczon 
Miłośników Bródna: Regina Głuchowska 
Oddziału Nauczycielskiego: Renata Marut 
Powiśle: Elżbieta Wolfgram
Saska Kępa - Krystyna Gott
Ursus: Aleksandra Sheybal-Rostek
Żoliborz-Bielany: Maria Wiro-Kiro

Gościem specjalnym była Przewodnicząca Komisji Historycznej - Barbara Petrozolin-Skowrońska, była redaktor naczelna Encyklopedii Powszechnej PWN.  

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Wszystkim gościom bardzo serdecznie dziękujemy, mamy nadzieje, że gościliśmy Was nie po raz ostatni! Anin ma wiele do zaoferowania, chętnie zaprosilibyśmy Was na dłuższy spacer po naszym pięknym osiedlu.

mga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz