poniedziałek, 14 października 2013

Kolejne zebranie Zarządu Oddziału Anin

W dniu 8 października Zarząd Oddziału Anin Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w niepełnym, spowodowanym licznymi chorobami składzie, odbył kolejne zebranie.
 
Chwilą ciszy uczciliśmy zmarłych członków OA TPW - Hannę Orkisz oraz Tadeusza Kurowskiego, ucieszyliśmy się z kolejnego członka, aktywnie działającej na osiedlu pani Marii Rusek.
 
W najbliższym czasie odbędą sie następujące, współorganizowane przez TPW uroczystości:

12 października 2013 w Górze Kalwarii nastąpi odsłoniecie współfinansowanej przez TPW pamiątkowej tablicy poświęconej 330 rocznicy urodzin marszałka Franciszka Bielińskiego, zasłużonego dla Warszawy, jej porządku i praworządności.
 
26 listopada 2013 w warszawskim Ratuszu, z udziałem wojewody Jacka Kozłowskiego, odbędzie się Kongres Ziemi Mazowieckiej, którego uczestnikiem i współorganizatorem jest Towarzstwo Przyjaciół Warszawy.
 
6 grudnia 2013  odbędzie się gala tegorocznego konkursu "Warszawa w kwiatach i zieleni", podczas której zostaną rozdane nagrody prezydenckie za najpiękniejsze ogrody oraz dekoracje kwiatowe. Wręczenie nagród ZG TPW nastąpi w połowie grudnia w Pałacu Wilanowskim.

Przy okazji pragniemy nadmienić, że komisja powołana przez ZG TPW, spośród sześciu propozycji jednogłośnie wybrała projekt dyplomu dla zwycięzców tego konkursu autorstwa Grażyny Mordzon, przedstwiony przez OA TPW. Oto przykładowy dyplom, nazwisko nagrodzonej jest oczywiście przypadkowe.Jest to niewątpliwy sukces naszego oddziału, z czego się bardzo cieszymy.  
 
Następnie omówiliśmy kolejną, trzecią  już interwencyjną wizytę u burmistrza Łukasza Jeziorskiego. Rozmawialiśmy wtedy na temat szansy Anina na umieszczenie tu siłowni na wolnym powietrzu, poruszaliśmy sprawy porządkowe, jak choćby konieczność wyrównania dziur w parkingu przy SP nr 218, wycięcie uschniętych drzew wokół basenu, likwidację śmieci zalegających przy pojemnikach na używaną odzież i kwestie prawne związane z ustawianiem tych pojemników.
 
Niewielka jest szansa na uzyskanie choćby pokoju na siedzibę Oddziału Anin TPW w siedzibie Muzeum Literatury przy Trawiastej. Nasz oddział wciąż poszukuje jakiejś choćby tymczasowej siedziby.  Chcielibyśmy urządzać otwarte zebrania Zarządu, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy członkowie, ale także sympatycy i kandydaci na członków.  
Pragniemy wyjść z naszą działalnością do mieszkańców, sądzimy bowiem, że spotkania takie zaowocowałyby wzajemnym poznaniem oraz rozpoznaniem potrzeb i bolączek osiedla.
 
O terminie pierwszego otwartego zebrania będziemy informować z nadzieją, że do naszych prac zechcą się włączyć nowi sąsiedzi również ci, którzy nie są członkami TPW, rozumieją jednak procesy demokratyczne i wiedzą, że nikt nie zadba o nasze potrzeby tak, jak my sami.

Za Zarząd OA TPW,
mga 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz