piątek, 18 października 2013

Znów budowa w Aninie

Wiadomość o sprzedaży kolejnych działek aninianie przyjmują z pewnymi obawami. Niebezpodstawnie, nauczyliśmy się bowiem, że działki na naszym osiedlu są tak drogie, że stać na nie niemal wyłącznie deweloperów, a deweloper - wiadomo - buduje na całej niemal wielkości działki, buduje wysoko. Osiedle się zagęszcza, ubywa zieleni, przybywa samochodów, które parkują niejednokrotnie na chodnikach lub zacieśniając niezbyt szerokie anińskie ulice.
 
Cóż jednak począć, to znak czasu. Jeśli czegoś nie potrafimy zmienić, może należałoby to polubić?
Jakie są plusy? Osiedle się odmładza, wprowadzają się do nas przeważnie ludzie młodzi, majętni, oby jeszcze zorientowani społecznie, bo bardzo brakuje chętnych do działań kulturalnych i organizacyjnych.
Tym razem chcę powiedzieć o budowie, która ruszyła właśnie przy Marysińskiej 12.


Działka przy Marysińskiej 16 w dniu 18 października 2013.
 
Stał tu stary dom z lat trzydziestych, niedawno został rozebrany, a do działki podciągnięto jakieś media. Kilka dni trwał jakiś wykop w chodniku, zresztą bardzo sprawnie przeprowadzony.
 
I otóż dowiadujemy się z wielkiego billboardu usytuowanego przy Czecha róg Trawiastej, że...


Inwestorem jest firma Monolit z Wesołej. Zamierza na działce zbudować cztery szeregowce po 209 metrów każdy. W podziemiach znajdzie się szesnaście miejsc postojowych, a każdy dom będzie wyposażony w niewielki ogródek. 
Gdyby ktoś chciał zapoznać się bliżej z ofertą, firma ma swój profil na Facebooku, tam również znajdują się kontakty telefoniczne oraz mailowe.
 
Oto zamieszczona tam wizualizacja:
 

 
Tak będzie już niedługo wyglądał ten fragment ulicy Marysińskiej.  
mga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz