sobota, 22 marca 2014

Sportowa sobota w SP 218

Zainteresowana otwarciem się szkół na chętnych do uprawiania sportu, odwiedziłam Szkołę Podstawową Nr 218 przy Kajki, aby sprawdzić, czy ktoś zechciał skorzystać z takiej możliwości.


Na boisku do piłki nożnej zauważyłam młodych ludzi, dość już chyba ze sobą zgranych. Innych osób, które dziś przyszły, zainteresowane otwartymi boiskami, nie było. Nie wywołało to mojego zdziwienia, wszak sport uprawiamy głównie przed telewizorami. Jednak czy jeden nauczyciel wf, którego cztery godziny ponadliczbowe opłaca gmina, by pilnował porządku i bezpieczeństwa, wystarczyłby dla kilku naraz grup? 

Pan Bartosz Skibiński, nauczyciel, który nadzoruje otwarte boiskowe soboty mówi, że gdyby przyszła grupa osób chcących zagrać w grę drużynową, może jej udostępnić boisko, są wolne boiska do siatkówki i koszykówki. Nie mógłby jednak w tym samym czasie prowadzić zajęć dla seniorów.  


Obok boiska do piłki nożnej znajduje się zamknięty na głucho placyk zabaw dla dzieci. Pytam panią wicedyrektor, Bożenę Luty, czy otwarłaby placyk dla maluchów z rodzicami, gdyby się tacy zjawili i otrzymuję odpowiedź twierdzącą.


Zatem placyk, na którym są kolorowe urządzenia do ćwiczeń, będzie w soboty dostępny, trzeba tylko poprosić o jego otwarcie!  


Są tu też stoliki do gier planszowych dla mniej aktywnych fizycznie, ale wciąż ambitnych umysłowo seniorów lub młodzieży czy dorosłych. Można by nawet zorganizować niewielki osiedlowy turniej! Tak więc teren SP 218 otworzył się gościnnie na aninian, którzy muszą się jednak dopiero przyzwyczaić do tego, aby   aktywnie spędzać sobotnie poranki. Gorąco zachęcamy!

mga

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz