poniedziałek, 29 lipca 2013

Zebranie Zarządu 29 lipca 2013

W dniu dzisiejszym Zarząd w niepełnym składzie odbył kolejne zebranie. Poruszano sprawy porządkowe, kwestie zgłoszonych koniecznych napraw chodnika przy basenie (ul. Rzeźbiarska) oraz spróchniałego drzewa przy parkingu przed Borowikiem, które zagraża życiu i mieniu. Ten fakt zgłoszono wiceburmistrzowi, jednak usunięcie drzewa leży w kompetencji właściciela sklepu.

Rozmawialiśmy o nielegalnych reklamach, szpecących ulice oraz o potrzebie powrotu tablicy reklamowej przed sklep Borowik, centralne miejsce osiedla. Stosowne pismo zostanie złożone do Urzędu Dzielnicy.

Przypominamy, że naklejanie reklam na słupy jest nielegalne, zagrożone karą do 1500 PLN (par. 63a Kodeksu Wykroczeń) i prosimy wszystkich o ich zrywanie. Będziemy się w tej kwestii kontaktować  z właścicielami linii przesyłowej prądu oraz Strażą Miejską.

Dziękujemy wszystkim, którzy zareagowali na nasz apel i zagłosowali za siłownią na wolnym powietrzu dla Anina! W sierpniu odwiedzimy Urząd Dzielnicy i zapytamy o realne szanse umieszczenia takiej siłowni w Aninie.

Nasze starania o siedzibę zmierzają w dobrym kierunku! Dyrektor Muzeum Literatury, Jarosław Klejnocki widzi szansę użyczenia TPW Oddział Anin lokalu na naszą społeczną działalność w nowej siedzinie Muzeum przy ul. Trawiastej.

Omówiliśmy też nasz udział w Tuwimiadzie oraz zaplanowaliśmy spotkania autorskie, których współorganizatorem jest TPW Oddział Anin z Jarosławem Klejnockim oraz Pawłem Potoroczynem.

Kolejne spotkania z cyklu "Ludzie Wawra. Ludzie Nauki", które odbywają się w KK Anin przy V Poprzecznej 13 w każdy ostatni piątek miesiąca, będą miały miejsce:
27 września - spotkanie z historykiem sztuki dr Hanną Benesz.
25 października - spotkanie z dr Mirosławą Pietniczką-Załęską na temat higieny laryngologicznej. 
29 listopada - spotkanie z dr Stanisławem Latkiem na temat problemów atomistyki polskiej. 

Oddział Anin współorganizuje też wraz z Biblioteką Wawerską spotkania z liczącymi się autorami i poetami. Jeszcze w tym roku będziemy mogli porozmawiać:
14 listopada z dyrektorem Muzeum Literatury, pisarzem, poetą i literaturoznawcą, Jarosławem Klejnockim,
3 grudnia z dyrektorem Instytutu im. Adama Mickiewicza, absolwentem anińskiego liceum i autorem znakomitej powieści "Ludzka rzecz", Pawłem Potoroczynem.
Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.
 
Już dziś zapraszamy na wszystkie współorganizowane przez nas spotkania!

mga

1 komentarz:

  1. Cykl spotkań z ciekawymi ludźmi "Ludzie nauki" to niemal oferta uniwersytecka, tylko z różnych dziedzin. Ciekawa inicjatywa, warta uwagi.

    OdpowiedzUsuń