Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Biedronka w Aninie. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Biedronka w Aninie. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 18 listopada 2014

Miała być Biedronka - jest śmietnisko!


Dużo tu rozmawialiśmy jakiś czas temu o planowanej w Aninie budowie nowego sklepu Biedronki. I nawet emocje się rozpaliły, jedni byli za, inni przeciw, ostrzyliśmy sobie argumenty. Tymczasem plac ogrodzono i zasłonięto przed wścibskimi (nie wszędzie). 

Biedronki na razie nie ma, choć jakieś materiały budowlane jakby zaczęto zwozić, ale na rogu Wydawniczej i II Poprzecznej urosła już spora sterta śmieci. 











Te śmieci nie wyprodukowały się same, nie przyszły na ten plac o własnych siłach. Ktoś je tu wbrew obowiązującej ustawie śmieciowej podrzuca. Może warto by zapolować na tego śmieciucha? 

Ale nawet jeśli tak się nie stanie, apelujemy do władz o nakazanie właścicielowi posesji sprzątnięcia śmieci.

mga

poniedziałek, 31 marca 2014

Czarne chmury nad anińską Biedronką



Nieoczekiwany obrót przyjęła kwestia powstania sklepu Biedronki w Aninie. Według źródeł zbliżonych do ratusza wszystko wskazuje na to, że dyskont Biedronka jednak u bas nie powstanie. Ktoś tu już wcześniej w komentarzach wspomniał o warunkach zabudowy, które nie przewidują budowania sklepu wielkopowierzchniowego. Sprzeciwili się również okoliczni mieszkańcy, podpisując petycję w obronie pani Joli i jej sklepu. Na razie temat jest zamknięty.

mga

wtorek, 11 marca 2014

Biedronka w Aninie

Mamy już potwierdzenie plotki o planowanej budowie kolejnego sklepu Biedronki. Tym razem rzecz dotyczy Anina i parceli przy Wydawniczej 56/58, róg II Poprzecznej. 



Olbrzymia parcela u zbiegu II Poprzecznej i Wydawniczej przeznaczona pod budowę nowego sklepu


Być może pamiętacie zrujnowany dom, który tam do niedawna stał, obecnie plac jest oczyszczony i przygotowany do budowy, trwają konsultacje z sąsiadami. Wiadomość o lokalizacji Biedronki w Aninie  ucieszy zapewne zwolenników tanich zakupów z całej linii otwockiej, międzyleska Biedronka jest nieco z boku Wydawniczej i Widocznej. 

Budowa zmartwi natomiast okolicznych mieszkańców, albowiem wartość ich nieruchomości zapewne spadnie w cenie, ze względu na niewątpliwie głośne i uciążliwe sąsiedztwo, duże natężenie ruchu samochodów, również nad ranem, kiedy sklep przyjmuje dostawy z TIRów, oraz ze względu na zabetonowanie dużej połaci terenu i huk pracujących chłodni. 

Najbardziej jednak lokalizacja zmartwi panią Jolę ze sklepiku Aloj, róg Marysińskiej i II Poprzecznej, która prowadzi ten sklep od bardzo dawna i zżyła się z mieszkańcami okolicznych domów, a my z nią. Pani Jola to instytucja w Aninie. Do tej pory radziła sobie jakoś z konkurencją sklepu WSS Społem, znajdującym się niedaleko, teraz może być jej bardzo trudno... 

To, co martwi jednych, innych zapewne uciszy. Duża grupa klientów Biedronki nie będzie musiała już jeździć po tanie zakupy do Międzylesia. Wystarczy siatka lub wózek na kółkach i z terenu starego Anina da się robić zakupy pieszo. Z pewnością klientami będą też przejeżdżający tędy mieszkańcy dalszych osiedli. 

Dla klientów Biedronki nowa lokalizacja sklepów nie jest powodem do zmartwienia. 

mga