środa, 2 grudnia 2015

Aninianie z pasją - Katarzyna Fernik-Jurek przedstawia Wawerskie ToystoryKatarzyna Fernik-Jurek - aninianka w trzecim pokoleniu, absolwentka Wydziału Zarządzania UW, z zamiłowania społeczniczka i organizatorka, manager marketingu branży medycznej. Współtworzyła i organizowała szereg szkoleń, warsztatów i kongresów. Pomysłodawczyni pisma dla kobiet dojrzałych Dama Pik. Product Manager firmy Zarząd Targów Warszawskich SA specjalizujących się w organizacji konferencji i kongresów dla agencji rządowych i ambasad. Matka dwunastoletniej Michaliny.  

W Aninie lubię spokój i moją ulicę, nie znoszę braku czasu, czekam na dłuższe dni i lato, kawę pod orzechem i pogawędki z miłymi sąsiadami.

MGA: Jesteś pomysłodawczynią i organizatorką fantastycznej imprezy, Wawerskiego Toystory, kiermaszu zabawek, w którym dzieci są zarówno wystawcami, jak i klientami. Impreza ta odbędzie się już po raz drugi 13 grudnia, tym razem w Szkole 218. Skąd pomysł? 


Katarzyna Fernik-Jurek (z lewej) oraz Michalina Jurek (za ladą)


KFJ: Kilkakrotnie brałam udział w organizowanym przez moją przyjaciółkę i Stowarzyszenie Pracownia Łomianki mikołajkowym bazarze zabawek używanych w Łomiankach. Z roku na rok impreza bardzo się rozrosła, przyciągając nie tylko sprzedających, ale także tłumy kupujących. Bardzo chciałam przenieść tę inicjatywę na wawerskie podwórko, jako międzypokoleniowy projekt, odbywający się nie raz, ale dwa razy do roku, z okazji Dnia Dziecka i świąt Bożego Narodzenia. Przy okazji czerwcowej edycji Toystory nieocenionej pomocy udzieliła mi pani Barbara Karniewska, dyrektor Wawerskiego Centrum Kultury. Z własnej inicjatywy rozbudowałam projekt o dodatkowe atrakcje w postaci Koła Fortuny (dochód przeznaczymy na Fundację Ewy Błaszczyk Akogo?) oraz Ciuchci Skarbów (będziemy zbierać zabawki dla chorych dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka). Koło Fortuny cieszyło się wielkim zainteresowaniem naszych uczestników. Każdy los, mimo że kosztował tylko złotówkę - wygrywał! Uzbieraliśmy ponad dwieście złotych, co oznacza, że tyle małych uśmiechów serca zostało podarowanych dzieciom przebywającym w Budziku.
MGA: Kto Ci pomaga w organizowaniu tak ogromnego przedsięwzięcia?

KFJ: Miałam olbrzymie szczęście, że spotkałam na swojej drodze panią Agnieszkę Wysocką z Ośrodka Pomocy Społecznej Wawer i Julię Dmeńską ze Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Obie panie Bardzo zaangażowały się w Wawerskie Toystory zarówno podczas pierwszej, jak i drugiej edycji. Nieocenione wsparcie otrzymałam też od wolontariuszy: męża, córki i jej koleżanek.

MGA: Jaki przebieg miało pierwsze Wawerskie Toystory? Czy w tej edycji wprowadzisz jakieś innowacje?   KFJ: Podczas czerwcowej edycji mieliśmy około dwudziestu pięciu wystawców. Najmłodszemu wystawcy zawieszony na szyi identyfikator sięgał do kostek! Cieszył mnie fakt, że przy stoiskach zgromadziły się całe rodziny. Rodzice z dumą i niedowierzaniem przysłuchiwali się, jak ich pociechy przez mikrofon reklamują wystawione do sprzedaży zabawki i zbędne w domu książeczki. Podczas imprezy dzieci nie mają kontaktu z prawdziwymi pieniędzmi, walutą obowiązującą na Toystory są "uśmiechy". Dodatkowym atutem imprezy jest fakt, że sprzedane zabawki otrzymują nowe życie: nabywcy spełniają swoje marzenia, rodzice cieszą się, że zrobili porządek w szafach i pozbyli rupieci zalegających szuflady. Toystory daje szansę na kupno zabawek po bardzo przystępnych cenach, co również wywołuje uśmiech na wielu twarzach. Podczas pierwszej edycji zorganizowaliśmy warsztaty tworzenia zabawek z recyclingu prowadzone przez Siemiankowo, odbył się też spektakl teatralny przygotowany rzez Teatr Pan Wigwam.  Podczas najbliższej edycji pchlemu targowi będą towarzyszyć konkursowe pokazy jasełek zorganizowane przez Urząd Dzielnicy.

MGA: Czy sprzedający i kupujący to tylko dzieci z SP 218? Ile stoisk przewidujesz uruchomić w tym roku?KFJ: Na Wawerskie Toystory wstęp jest wolny. Zapraszamy dzieci i młodzież z Wawra oraz innych dzielnic! Uwaga, Sala Gimnastyczna Szkoły Podstawowej 218 przy Kajki 80/82 może pomieścić do pięćdziesięciu stoisk, dlatego obowiązują zapisy, które przyjmujemy na adres:
Gdyby zgłoszeń było więcej, dysponujemy jeszcze miejscem na korytarzach szkolnych. Kupujący nie muszą się rejestrować. Regulamin imprezy znajduje się na Facebooku:

MGA: Jakie inne atrakcje czekają gości tego wydarzenia?

KFJ: Oprócz nauki małego biznesu, Koła Fortuny, jasełek i Ciuchci Skarbów będziemy mieli gościa specjalnego, o czym poinformują nasze ogłoszenia. 

MGA: Myślę, że Wawerskie Toystory to wspaniała impreza rodzinna. Cieszę się bardzo, że znalazłaś w sobie tyle siły i chęci, aby to wydarzenie zaanimować! 

KFJ: A ja nie mogę się już doczekać!

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałyby sprzedać własne zabawki i książki oraz kupić tanio zabawki, o których marzą. Czekamy na tych, którzy chcą tylko wziąć udział w innych atrakcjach! Mamy nadzieję, że odwiedzą nas również rodzice, babcie i dziadkowie! Wawerskie Toystory odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 218 w Aninie, w niedzielę, 13 grudnia, w godzinach 14:00 - 17:00!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz