poniedziałek, 9 grudnia 2013

Agnieszka Wojdowicz - Tuwimiada 2013 w Zespole Szkół Nr 11413 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Nr 114 przy ulicy Alpejskiej odbyła się kolejna już Tuwimiada, podczas której uczniowie gimnazjum i liceum zaprezentowali własne plastyczne interpretacje wierszy Juliana Tuwima oraz wzięli udział w konkursie na piękne czytanie liryków słynnego poety.


Uczniowie prowadzący Tuwimiadę: Basia z gimnazjum i Jan z liceum.

Impreza składała się z kilku części. Na początku uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli krótkie przedstawienia. Występy te ukazywały różne twarze Tuwima: wesołą i dowcipną, a także poważną i sentymentalną. Uczniowie włożyli w przedstawienie sporo serca i wysiłku, zachwycając przy tym zebranych. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym dzieła Juliana Tuwima przełożono na plastyczne obrazy. Każda praca była niepowtarzalna, gdyż każda odnosiła się do innego wiersza.  


"O Grzesiu kłamczuchu" przedstawienie uczniów klasy III c gimnazjum.

W finałowej części Tuwimiady uczniowie ze wszystkich klas próbowali swoich sił  w czytaniu wierszy. Jury nie miało łatwego wyboru. Zdania były podzielone, ale po burzliwej naradzie udało się wyłonić zwycięzców.


Finał uroczystości: wspólne odczytanie wiersza Tuwima.

Spotkanie zakończył poczęstunek ciastem, kawą i herbatą. 

Agnieszka Wojdowicz, nauczyciel polonista liceum  im."Kuby" Jankowskiego przy ZS114

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz